Prečo sa mi nedarí už 10 rokov otehotnieť?

Zodpovedané
5. sep 2019

Dobrý deň,

o dieťa sa snažíme 10 rokov a zatiaľ neúspešne. Obaja sme v poriadku. Mám jeden vaječník. Bola som na vyšetrení a vraj je priechodný.

V roku 2012 som mala mimomaternicové tehotenstvo a potom mu odstránili vaječník.

Prečo sa mi nedarí otehotnieť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

mimomaternicové tehotenstvo väčšinou vzniká na priechodnom ale poškodenom vajíčkovode.

Najčastejšie je to po prekonaných zápaloch v malej panve. Vieme zistiť priechodnosť vajíčkovodu, ale nevieme vyšetriť jeho funkčnosť.

Pri 10 rokoch snahy určite nie je čo riešiť. Je potrebné doplniť vyšetrenia a realizovať IVF cyklus.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič