Prečo ma stimulujú Letrozolom?

Zodpovedané
7. sep 2019

Dobrý deň,

v centre ma pred kryoembryotransferom stimulujú Letrozolom. Mám anovulačné cykly a PCOS.

Som po neúspešnom kryoembryotransfere, 11. deň cyklu UTZ, 14. deň pichnutý Oviitrelle. Od 16. dňa cyklu Progestanelle 3x1, 20. deň cyklu vklad embrya a až do testu krvi na HCG mám Progestanelle 3x1).

Všade som sa dočítala, že v mojom prípade by ma mali stimulovať estrogénmi na rast sliznice maternice a nie zameriavať sa na ovuláciu. Letrozol som už brala pri stimulácii na IUI - 2x1, žiaľ vôbec mi nezabral. Nedozrelo žiadne vajíčko.

Prečo je to tak?

Mám začať brať Letrozol od 3 DC po dobu 5 dní ako mi bolo stanovené?

Má to význam?

Bude vložené embryo i v prípade, ak mi Letrozol ovuláciu nevyvolá?

Za skorú odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

stimuláciu Letrozolom pred KET nepoužívame.

Je vhodné pýtať sa Vášho lekára na dôvody užívania Letrozolu pred KET .

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič