Na čo všetko sú vyšetrované darované vajíčka?

Zodpovedané
7. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom vajíčok.

Na čo všetko sú vyšetrované darované vajíčka?

Sú vyšetrované aj na vrodené chyby?

Môže byť dieťa choré, aj keď sú vajíčka v poriadku a aj manželove spermie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

darované vajíčka sa nevyšetrujú.

Vyšetruje sa darkyňa vajíčok, vyšetrenie je veľmi podrobné a zahŕňa genetické vyšetrenie, karyotyp, cystickú fibrózu, niektoré ďalšie genetické ochorenia, infekčné testy, hormonálny profil, chlamýdie trachomatis, krvná skupina, protilátky, biochemické vyšetrenia, gynekologické vyšetrenie.

Vrodená vývojová chyba vzniká až v tehotenstve a aj po darcovskom programe môže vzniknúť.

Vývojové chyby plodu sa nedajú dopredu vyšetriť. Je možné vyšetriť genetické chyby a ochorenia. Toto vyšetrenie sa realizuje u každého darcu reprodukčných buniek.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič