Môže byť podváha príčinou neúspešného snažilkovania?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

s mužom sa snažíme už dlhšie o bábätko, ale nedarí sa nám. Všetko máme poriadku, len ja mám podváhu. Meriam 156 cm a váim 39 - 40 kg. Menzes mám každý mesiac.

Môže byť podváha príčinou neúspešného snažilkovania?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem, či podváha je následkom ochorenia, alebo držíte diéty.

Pri nedostatočnom príjme potravy určite odporúčam minimálne vitamíny.

Ak máte pravidelný menzes, vhodná je kontrola ovulácie a spermiogram partnera. Ženy s výraznou podváhou môžu mať nepravidelný menzes a takisto sa znižuje šanca otehotnieť.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič