Môže aktívne kojenie zasahovať do snaženia sa o otehotnenie?

Zodpovedané
16. sep 2019

Dobrý deň,

máme jedného 13 mesačného syna a chceli by sme ďalšie dieťa. Už sa pokúšame asi 3 mesiace.
Pred otehotnením som mala cyklus presný ako hodinky.

Teraz je rozhádzaný. Niekedy mi mešká menštruácia týždeň, inokedy aj 2 týždne. Robila som si ovulačné testy,či vôbec a vyšli pozitívne. Čiže ovulácia prebieha. Stále aktívne kojím.

Môže aktívne kojenie zasahovať do otehotnenia?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

plné dojčenie všeobecne má antikoncepčný efekt.

S dĺžkou dojčenia a so zníženou intenzitou postupne negatívny vplyv na otehotnenie klesá.

Otehotnieť je preto možné aj počas dojčenia.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič