Má fetomaternálna transfúzia vplyv na ďalšie tehotenstva?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

minulý rok v septembri som prišla po bezproblémovom 9 mesačnom tehotenstve o dcérku. Bola vraj potvrdená fetomaternálna transfúzia Dcérka sa narodila úplne bledučká so slabým skóre. Dva týždne bola na neonatológii v Košiciach. Bohužiaľ sme o ňu prišli. Doteraz nevieme ako sa to mohlo stať a čo tomu predchádzalo. Nikto nám k tomu nič nepovedal.

V júli 2019 som otehotnela, ale v 6. týždni som začala krvácať a musela podstúpiť kyretáž. Všetky vyšetrenia mám v poriadku.

Má fetomaternálna transfúzia vplyv na ďalšie tehotenstva?

Je potrat v mojom prípade nešťastná náhoda?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

máte Rh inkompatibilitu alebo nejaký iný problém?

Neviem presne príčinu fetomaternálnej transfúzie. Určite odporúčam hematologické vyšetrenie, vyšetrenie anti Rh protilátok.

Rh inkompatibilita sa môže opakovať.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič