Je možné mať ovuláciu na 2. deň cyklu?

Zodpovedané
10. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ovulácie. Menštruáciu som dostala 18 mesiacov po pôrode. Ale je to skôr iba také slabé špinenie, ktoré trvá max. 3 dni. Pravidelný cyklus 28 dní. Ovuláciu mi potvrdil test, aj pichavé bolesti, ktoré som mávala každý mesiac.

Mám jedno dieťa a predtým som mávala ovuláciu na 12-14. deň cyklu.

Je možná takáto zmena a dá sa spoľahnúť na test?

Pred mesiacom sono ukazovalo, že ovulácia bola pravdepodobne oveľa skôr ako na 11. deň cyklu.

Ďakujem

Dobrý deň,

u žien s pravidelným cyklom nie je možné mať ovuláciu 2. deň cyklu.

U žien s nepravidelným cyklom a hlavne špinením v dobe ovulácie je možné mať ovuláciu aj počas krvácania.

Ovulačné testy sú veľmi nepresné, preto pri nejasnosti ohľadom ovulácie je vhodné UZ alebo hormonálne stanovenie ovulácie.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič