Čo znamená diagnóza N76.0?

Zodpovedané
4. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho problému. S priateľom sa snažíme rok otehotnieť a stále nič. Doktor mi vzal stery a krv. Po dvoch týždňoch mi kázal prísť. Povedal mi, že sa musíme s priateľom preliečiť, lebo máme pohlavnú chorobu.

Od toho momentu som prestala vnímať a prehodnocovala svoj vzťah. Dostali sme Doxyhexal a v papieroch je diagnóza N76.0.

Čo táto diagnóza znamená?

Antibiotiká máme užívať 20 dní a potom navštíviť centrum. Vraj ak budeme lieky poctivo brať, budeme na 100% vyliečení.

Kde nám urobia kontrolné vyšetrenie?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň prajem, predpokladám, že máte infekciu chlamýdiou trachomatis. Ak áno, tak je potrebné preliečiť oboch partnerov a v čast antibiotík nemať nechránený pohlavný styk. Po preliečení je vhodná kontrola, je to možné zistiť sterom z krčka maternice alebo serologickými testami v krvi. Pozitívna chlamýdiová infekcia neznamená neveru !! Jej výskyt v populácii je dosť veľký, pritom nemusíte mať obaja žiadne prejavy a ťažkosti.

Prajem Vám pekný deň,
MUDr. Peter Krajkovič