Môže školský psychológ dávať žiakom 2. stupňa pracovné listy, na ktoré majú vyjadrovať svoje emócie a ako sa cítia?

Zodpovedané
Včera o 11:27

Dobrý deň,

rada by som sa informovala.

Môže školský psychológ chodiť na triednicku hodinu a dávať deťom 2. stupňa pracovné listy, na ktoré majú vyjadrovať svoje emócie a ako sa dnes cítia?

Ďakujem

Dobrý deň,

záleží od školského poriadku, či je v danej škole potrebný aj samostatný súhlas rodiča, alebo to má ošetrené všeobecným informovaným súhlasom. Táto činnosť je v náplni práce školského psychológa.

Práca s emóciami a ich vyjadrovaním je dôležitá pre deti na každom stupni a školský psychológ má vhodnú kvalifikáciu, aby túto tému u detí rozvíjal.

S prianím príjemného dňa.

Kristína a Veronika

Akčné rodiny
IG a FB: @akcnerodiny

V prípade otázok a potreby ďalšej pomoci nás neváhajte kontaktovať.