Zvracanie po dojčeni mesačnej dcérky. O aký problém ide?

Zodpovedané
9. feb 2021

Dobrý deň,

moja mesačná dojčená dcérka mi v priebehu tohto mesiaca asi 4x vyvrátila mliečko v takom množstve ako dospelý človek. Niekedy ju počas spánku naťahuje na zvracanie, otvára pusinku, ale nič jej nevýjde von.

Prečo sa to deje?

Všimla som si, že keď spinká, tak ako keby jej mliečko prišlo do pusinky a znova ho prehltla.

Ďakujem

Dobey deň,

to počas spánku je reflux je to bežné.

Keďže nepíšte inak, tak rátam s tým, že dcérka pekne priberá a je spokojná a teda to netreba riešiť.

Myslím, že vracala lebo mala veľa mliečka v žalúdku. Novorodenec má žalúdok ešte veľmi malý a keď sa veľa napapká, tak často vyvráti to, čo je navyše.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas