Znamená zadržiavanie dychu u dieťaťa zdravotný problém?

Zodpovedané
20. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho 15 mesačného synčeka, ktorý začal zadržiavať dych. A to tak na 2 - 3 sekundy. Potom nahlas vyfúkne. Robi to, keď leží a tiež pri uspávaní, keď leží. Cez deň to vôbec nerobí. V noci, keď spí, tak dýcha pekne pravidelne noštekom. Nie cez ústa.

Znamená zadržiavanie dychu u dieťaťa zdravotný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

priznám sa, že až tak si to neviem predstaviť. Nie je to spôsobené skôr náhlym zaujatím jeho pozornosti?

Alebo naopak v negatívnom zmysle slova zľaknutím sa? Tzv. zachádzanie?

Každopádne pokiaľ sa synček potom spontánne sám od seba nadýchne, nepremodrie a je "v pohode", tak zdravotný problém to nie je. Ani mu to neškodí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas