Znamená mierne krvácanie z konečníka u 2-ročnej dcérky vážny problém?

Zodpovedané
9. mar 2023

Dobrý deň,

mám 2-ročnú dcérku a už 2x som si všimla u nej na toaletnom papieri krv po vykonaní veľkej potreby. Priamo v stolici som krv nezaregistrovala. Snažím sa vytvárať jej taký jedálniček, aby nemala problém so stolicou, nakoľko v minulosti mala zápchy. Teraz má stolicu každý deň. Tá krv ma prekvapila. Nesťažovala sa na bolesť a ani na nič iné.

Mohlo nastať mechanické poškodenie sliznice konečníka?

Je potrebné absolvovať v jej prípade nejaké vyšetrenie?

Kvôli čomu sa objavila tá krv?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak je krv svetlá, červená, ide o poranenie sliznice pri ťažšej defekácii. Respektíve tlačení. Treba vždy dbať na režimové opatrenia - správna skladba jedálnička, pravidelné vyprázdňovanie a pitný režim.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas