Zdurený prsník u skoro 10 ročnej dcérky. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
3. jún 2020

Dobrý deň,

10 ročnej dcérke sa minulý týždeň začal meniť jeden prsník. Boli sme odcestovaní a až dnes som volala doktorke. Dcéra nemá bolesť a ani zápal, je chudučká. Mám jej prikladať octanovú masť.

Môže prsník takto rásť?

A len jeden prsník skôr ako ten druhy?

Pretože druhý prsník je úplne plochý a tento taký ako keby zdurený a tvrdší naokolo.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je bežné, že prejavom puberty je rast prsníkov, ktorý môže byť nerovnomerný.

V tomto veku by som najskôr zvažovala túto alternatívu, ak však postupne nespozorujete rast aj druhého prsníka, tak by som odporučila sono.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas