Zaťažuje kravské mlieko organizmus ročného dieťaťa?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

syn má rok a prešli sme z umelého mlieka na plnotučné mlieko. Nie som si istá, či sme urobili správne, že či sme nemali ostať ešte pri umelom mliečku.

Dávame mu plnotučné mlieko, ktoré pije ráno, večer a ešte aj do kaše.

Nie je to zaťažujúce pre organizmus?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ pekne papá inú stravu, pekne prospieva a nevypije viac ako 500 ml mlieka denne (dokopy aj s kašou), tak pokojne kravské mlieko.

Ono organizmus nezaťažuje. Veď aj UM je robené z kravského - len špeciálnymi postupmi a je do neho pridávané napr. železo, či iné stopové prvky, naopak menej sodíka atď.

Dieťa po roku ale už piť kravské mlieko môže. Ak to neovplyvňuje inú stravu a nie je ho nad 500 ml denne, tak pokojne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas