Z čoho vzniká takáto kožná reakcia na tele štvormesačného dieťaťa?

Zodpovedané
6. máj 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom štvormesačného synčeka, ktorý sa za posledný mesiac veľmi vysypáva. Tri mesiace nemal nič a teraz sa začal takto vysypávať. Výsyp sa urobí, potom zmizne.

Mal to primárne pod bradou a na hrudi a teraz mu to odtiaľ zmizlo a vysypal sa mu trup. K doktorke idem v pondelok. Pred týždňom, keď sme boli na očkovaní to ešte nemal.

Či ho to svrbí, to neviem. Ale je umrnčaný. Nedarí sa mi odsledovať, že z čoho to môže byť. Hypermangán pomáha, ale vysušuje. Oilatum do kúpeľa zatiaľ nepomáha. Repík mu to vysušuje. Keď mu to natriem krémom, ak mu to sčervenie. Keď spal večer holý, tak to mal lepšie.

Oprala som v novom prášku a je znovu vysypaný.

Môžem mať starý a aj nový prášok nevhodný?

Môžu to byť potničky?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o viaceré typy ochorení.

Medzi jedno patrí aj alergia na bielkovinu kravského mlieka.

Je potrebná návšteva lekára, ktorý si kožu pozrie a cielene sa Vás popýta na otázky smerujúce k správnej diagnóze.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas