Z čoho sa mohli 2-ročnej dcérke vytvoriť takéto vyrážky?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

mojej 2-ročnej dcérke sa na líčkach a rukách vytvorili takéto vyrážky.

Z čoho sa jej mohli vytvoriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by ste mi to poslali v lete, asi by som to zhodnotila ako potničky. Teraz Vám neviem takto "z brucha" povedať, že o čo by mohlo ísť. Viem Vám odporučiť, aby ste si kúpili v lekárni hypermangán a dcérke zarobili hypermangánový kúpeľ na upokojenie kože a proti škriabaniu.

Hypermangán je kryštalická látka, ktorá pomáha v liečbe mnohých kožných ochorení. Má antibakteriálne a antimykotické účinky, navyše pôsobí veľmi upokojujúco na svrbenie.

Kúpeľ môžete zarobiť nasledovne: Do pohárika v vodou odsypte pár kryštálikov hypermangánu (za špičku lyžičky), rozmiešajte lyžičkou, aby vo vode nezostali žiadne kryštáliky. Následne takto rozrobený roztok vylejte do vody vo vani. Výsledná farba kúpeľa po vyliatí by mala byť bledoružovej farby (určite nie fialová). Takúto vodu v kúpeli by dieťa nemalo piť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas