Z čoho sa dcérke vytvorila takáto žilka na pršteku?

Zodpovedané
22. mar 2023

Dobrý deň,

dcérka ma na pršteku jednej ruky ako keby zväčšenú žilku. Všimla som si to pred 2 týždňami. Nespozorovala som, že by si prst niekde udrela alebo pricvikla. Na dotyk ju to nebolí.

Kontaktovala som aj našu pediatričku, ktorá mi odporučila sledovať to. Avšak mám pocit, že sa to nemení, nestráca.

O čo by mohlo ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vôbec nemusí ísť o žilku ako Vám to imponuje. Môže to byť nejaký podkožný útvar, znamienko. Čokoľvek.

V prvej línii by som tiež asi sledovala, čo sa s tým deje. Následne podľa toho ako čo by mi to imponovalo buď na kožné vyšetrenie, prípadne sono - aby sa objektivizovalo o aký útvar by mohlo ísť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas