Z čoho môže mať štvorročné dievčatko výtok?

Zodpovedané
14. okt 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom problému môjho štvorročného dievčatka, ktoré má od augusta občas výtok žltej farby. Trvá dva - tri dni, potom asi týždeň nič.

Boli sme u detskej gynekologičky, ktorá jej urobila výter. Výsledok bol negatívny. Hygienu dcérka dodržiava a tri mesiace berie probiotiká.

Z čoho to môže mať?

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

postupovala by som rovnako - realizovať výter a nasadiť probiotiká. Tým sa vylúčila infekcia (negatívny výter) a probiotiká sa dávajú pretože dievčatká mávajú výtok pri zlom mikrobiálnom prostredí.

Nič iné by som Vám ani neodporučila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas