Z čoho môže mať dvojročný syn bolesť hlavy?

Zodpovedané
22. feb 2021

Dobrý deň,

už asi týždeň pozorujem, že môj dvojročný syn plače, že si buchol hlavu. Aj keď si ju reálne nebuchol. Z ničoho nič počas hry, počas tanca sa rozplače a chytí si hlavičku.

Z čoho to môže byť?

Nespozorovala som, že by si buchol hlávku. Hoci to nie je vylúčené, keďže má staršiu sestru a tá ho hocikedy buchne.

Ďakujem

Dobrý deň,

príčin môže byť mnoho. Od banalít ako dehydratácia, telka, cez úraz, infekt, poruchy zraku až po závažnejšie diagnózy.

Bohužiaľ nedá sa viac k tomu povedať, každopádne. Ak to bude trvať aj naďalej, tak je vhodné lekárske vyšetrenie a diagnostika.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas