Z čoho môže mať 15 mesačný synček už štvrtý deň teplotu?

Zodpovedané
18. feb 2022

Dobrý deň,

môj 15 mesačný syn má od nedele stále teplotu do 38,5°C. Sopeľ a ani kašeľ nemá. V pondelok ráno sa ešte normálne napapal a odvtedy mu nechutí jesť. Vypije trochu mliečka a to stačí. Keď ho chcem nakŕmiť, tak odmieta a dvíha sa mu žalúdok. Čaj pije ráno. Teplota nebola a teraz mu zase vybehla na 38,8°C.

Doktorke sme volali v utorok a povedala, že ak do 3 dní nezmizne teplota, tak máme volať. Dnes je to už 4. deň a objednala nás na piatok.

Z čoho môže mať synček teploty?

Ďakujem

Dobrý deň,

z čohokoľvek . Od Covidu-19, cez šiestu chorobu, až po herpangínu alebo zápal obličiek. Je potrebné vyšetrenie dieťatka na diferencionálnu diagnostiku.

Dieťatko pri ochorení má znížený apetít, netreba do jedenia nútiť. Dôležité je, aby cikal aspoň každé 4 hodiny a aby bol dostatočne hydratovaný (mlieko, voda, čaj).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas