Z čoho má ročná dcérka krv v stolici?

Zodpovedané
18. máj 2022

Dobrý deň,

moja ročná dcéra má posledné dní krv v stolici. Stalo sa to asi dvakrát počas minulého týždňa. Posledné dni papá na raňajky plátkový syr a chutí jej.

Môže to byť z toho?

Dcérke dávam občas na raňajky jogurt, ale potom v noci horšie spí. Myslím, že aj deň na to mala krv stolici.

Môže to byť z toho?

Ak nepapá mliečne produkty, tak krv stolici nie je a spinká pekne.

Ďakujem

Dobrý deň,

krv v stolici je červená? Čerstvá? Alebo je krv tmavá, natrávená?

Každá krv v stolici si zaslúži riadne prešetrenie lekárom. Ak ste odsledovali asociáciu s mliečnymi produktami, môže ísť o alergiu na bielkovinu kravského mlieka. Tá sa síce väčšinou objaví skôr, ale samozrejme môže byť. V tom prípade je treba vylúčiť BKM zo stravy - to už odkonzultovať s doktorkou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas