Z čoho má dieťa zvláštne vyrážky a fľak?

Zodpovedané
7. mar 2019

Dobrý deň,

už istú dobu registrujem, že dieťa mi chodí zo škôlky akoby poštípané od komára. Začalo to v lete a pozorujem to aj teraz v zime. Vyrážky vyzerajú presne ako štípance od komára a má aj rovnaký priebeh, začervenanie.

Pred mesiacom sa dieťaťu urobil červený fľak nad pravou stranou úst smerom k líci. Na druhý deň sa na ňom objavili začervenané pľuzgieriky. Skúsila som rôzne mastičky (kortikoidnú, zúbkovú, calciovú, nechtikovú, Canesten, teraz dávam Fenistil), ale fľak nemizne. Budúci týždeň sme objednaní na kožné vyšetrenie.

Na týždeň sme vysadili mlieko, sladkosti a žiadna zmena.

Z čoho môže mať dieťa vyrážky a ten fľak?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

kožné vyšetrenie máte objednané, je vhodné kožný nález odfotiť, aby ste vedeli pani doktorke presne ukázať o čo ide(v prípade, že sa nález zmení, zmizne atď).

Koža detí je veľmi citlivá a reaguje na množstvo podnetov. Do kožného vyšetrenia pokračujte v správne nasadenej diéte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas