Z čoho má 8 mesačná dcéra hnačku?

Zodpovedané
5. jún 2021

Dobrý deň,

moju 8 mesačnú dcérku začala dnes trápiť hnačka. Ráno bola stolica v poriadku, poobede už 3x voda. Je čulá a aj pekne jedla. Predvčerom sa jej podarilo zo šiat odtrhnúť si gombík a zjedla ho. Vykakala ho včera poobede, ale nezdá sa mi, že tam bol prišitý. Bol skôr prilepený, ale to som zistila až dnes.

Slintá a všetko hryzie, takže to môže byť pravdepodobne zubmi. Zatiaľ má dva spodné a inak v ústach nevidím náznak ďalších zubov.

Mohlo dôjsť k otrave z gombíka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

určite nie, nebojte sa. Môže ísť o virózu črevnú, alebo napríklad aj reakcia na zúbky.

Ak hnačky budú pretrvávať nasaďte probiotiká Enterol/probiofix IMUN /Nekadex a do stravy banán, ryža, pečivo. Nie ovocie typu jablko, hruška. Dbajte na častejšie ponúkanie vody (pripadne dojčenie ak je dojčená).

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas