Z čoho má 15-mesačná dcérka dlhodobo zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
26. feb 2023

Dobrý deň,

mojej 15-mesačnej dcérke idú všetky zúbky naraz komplet aj so stoličkami (cca 12 zúbkov má vonku). Tlačia sa jej dolné stoličky.

Keď jej meriam teplotu, tak počas dňa má stále 37,4 -37,1°C alebo 37,5°C - 37,7°C. Trvá už dlhšie.

Je to v poriadku?

Je to kvôli zúbkom?

Cez noc sa mi budí viackrát s plačom. Náš doktor s nami komunikuje cez email. Napísal, že sú to zúbky. Len mne to nepríde normálne. Počas dňa je velmi aktívna a stále niečo robí.

Od pána doktora som žiadala, aby jej zobral krv a urobil širšie vyšetrenia. Vraj to vôbec nie je treba.

Obávam sa leukémie.

Aký je Váš názor a aké sú Vaše rady?

Ďakujem

Dobrý deň,

dlhodobo zvýšenú teplotu nie je dobré bagatelizovať. A to navyše vtedy, ak máte obavy. Asi by som pristúpila na odber, aj keď úplne rozumiem kolegovi. Je oveľa oveľa pravdepodobnejšie, že ide o zvýšenú teplotu zo zúbkov ako z iného dôvodu. Tým pádom odber krvi bude dcérku "zbytočne" traumatizovať. Na druhej strane ju ale asi traumatizuje aj každodenné meranie teploty a Vaša neistota.

Rozumiem Vám, ale pomôcť Vám z tejto pozície neviem nijako iba týmto názorom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas