Z čoho má 12 dňové dieťa červený análny otvor?

Zodpovedané
13. nov 2019

Dobrý deň,

moje 12 dňové dievčatko má už 5 dní červený análny otvor.

Môže to byť spôsobené čatou stolicou?

Je možné, že ju silno utieram?

Pri prebaľovaní ju utieram mokrou bavlnenou plienkou a natieram zinkovou masťou.

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť spôsobené starostlivosťou o análny otvor, áno aj "silným utieraním".

Správne by po každej stolici malo byť dieťatko umyté vodou pod točkou, po vysušení na zadoček naniesť Jecorisku (minimálne teraz - ale ja mám celkovo veľmi dobré skúsenosti s ňou.

Aj keď zasa u 98 detí áno, u 2 nie. Takže odskúšať niečo na riťku Vašej dcérky, čo jej pekne zaberá - Sudocream. V podstate aj Zinková masť, ale nateraz skúste zmeniť na Jecorisku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas