Z akého dôvodu sa synček vysypáva?

Zodpovedané
19. apr 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nášho 14 mesačného synčeka, ktorý sa v utorok poobede vysypal na líčkach. Pripadá mi to ako žihľavka. Dala som mu Fenistil kvapky a zmizlo to. Nasledujúce ráno bol vysypaný po celom tele a veľké mapy sa mu robili.

Keď ide spať, tak nemá nič. Kontrolujem ho aj v noci a zakaždým, keď sa ráno zobudí, tak je vysypaný. Teraz je to už menej ako prvýkrát.
Lekárka mu dala čípok Dithiaden. Nezavádzali sme žiadnu novú potravinu.

Psíka mame 4 roky a od začiatku je s nami, aj keď sa malý narodil.

Z akého dôvodu sa synček vysypáva?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vyzerá to ako urtica - žihľavka.
Práve pre ňu sú typické takéto kožné prejavy, ktoré sa prejavia a zmiznú. Znova sa prejavia na inej časti tela, zmiznú. A znova a znova. Zvyknú aj svrbieť a deti môžu byť nepokojné.

Príčin prečo vzniká je veľa a často na presnú príčinu ani neprídeme. Medzi najčastejšie príčiny patria akútne virózy (CMV, EBV, ale aj iné), parazitárne ochorenia (škrkavka detská), infekcia H. pylori. použitie nových prostriedkov (aviváž, mydlo, krém, parfém), požitie niečoho nového v strave..

Nateraz dávajte aspoň 3 dni Fenistil 3x denne podľa váhy (ak je chlapček po ňom veľmí spavý, tak iba pred obedným a večerným spánkom).

V utorok choďte svojej lekárke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas