Vnútorný hemangióm u dvojročného chlapca. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
26. máj 2020

Dobrý deň,

syn má 2 roky a 2 mesiace a na stehne má zozadu a zboku modrý pás pod kožou. Keď stojí zozadu, tak akoby mal faldík navyše. Je to trošku vypuklé a rukou cítim akoby tam mal sval. Nijako sa to doteraz neriešilo, lebo som si myslela, že to má asi nejakú žilu.

Určite to má vyše roka a je to nezmenené. Asi pred 2 mesiaci som si všimla, že má malé modrinky na nohe a pod tými modrinkami ako keby malinké hrčky. Po mesiaci tam modriny stále boli, tak som išla s ním na krv, či to niečo nesignalizuje.

Krv ok. Naša doktorka to videla a vravela, že to má poúrazové. Poslala nás na kožné a tam doktorka nevidela nič zlé. Podľa nej tiež poúrazové.

Chcela nás poslať na sono, ale kvôli korone ho nerobia. Natierame to Heparodiom, modriny už blednú. V sobotu pri natieraní sa mi zdalo, že to má nejaké opuchnuté a tvrdé. Tak som s ním išla na pohotovosť a tam to doktor určil ako podkožný hemangióm. Takúto diagnózu nám "stanovila" na základe fotky aj naša známa doktorka.

Čakáme na to sono.

Je normálne, že tam má tie modriny s hrčkami tak dlho?

Môže ísť o nejaký vážny problém?

Inde sa mu modriny hoja normálne.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by to aj mal byť hemangióm, ak sa nezväčšuje, nedeformuje telo, nezasahuje do dôležitých častí tela (oči), tak sa iba sleduje, nerieši sa to.

Avšak je to diagnóza, ktorú by mal podľa videnia určiť kožný lekár. Možno by som Vám odporučila ísť k inému kožnému lekárovi, ktorý by Vám povedal iný názor.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas