Uškodím 14 mesačnej dcérke, keď jej preventívne nasadím železo?

Zodpovedané
23. jún 2021

Dobrý deň

moja 14 mesačná dcéra je posledné týždne unavená. Je ako keby bez energie. Celkovo je veľmi slabý jedák, zle spinká. Požiadala som našu lekárku o odber krvi kvôli hladine železa, keďže ja sama som v detstve trpela anémiou.

Lekárka povedala, že ak "sa mi nebude zdať" na najbližšej poradni, t.j. o 3 mesiace, tak urobí odber. Nie som s týmto postupom stotožnená.

Uškodím dcérke, keď jej preventívne nasadím železo?

Akú konkrétnu značku odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

neuškodíte, lebo všetko voľnopredajné sú iba výživové doplnky a sú pre deti odporúčané iba preventívne nie terapeuticky. Je ich na trhu veľa, napr. Ferro fruit.

Ferro Fruit sirup

Ferro Fruit sirup je výživový doplnok s obsahom organicky viazaného železa, ktoré je dobre vstrebateľné a má dobré chuťové vlastnosti.

Terapeuticky (vo vyšších dávkach) je železo iba na predpis.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas