Uškodí podanie čapíka Panadol deťom s hmotnosťou pod 9 kg?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

otec dal 7-mesačnej dcére, (5,5 kg), Panadol 125 mg čapík a až potom si všimol, že sa nemajú podávať deťom s hmotnosťou pod 9 kg.

Môže jej to nejako uškodiť, ak sa to stalo jednorazovo?

Môže sa jej v prípade potreby podať polovica čapíka, alebo treba s používaním tejto formy analgetika počkať, kým dosiahne požadovanú hmotnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

vo výnimočných prípadoch sa môže poliť - lepšie ako nepodať nič. Ale pre jej váhu je takéto (aj jednorázové) množstvo príliš veľa. Dávka, ktorú podal nie je ohrozujúca život, ale ju neopakujte.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas