Trojtýždňového syna dojčím, ale musím ho aj dokrmovať. Koľko mlieka môže vypiť?

Zodpovedané
13. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom kŕmenia môjho trojtýždňového syna.

Mám málo mlieka, no i napriek tomu sa ho snažím dojčiť tak často, ako to ide. Žiaľ, musím ho dokrmovať aj UM. Dávam mu Nutrilon, kde je na krabici napísané, že by sme mu mali dávať (kebyže nedojčím) 6 x 100 ml, čiže každé 4 hodiny.

Keď mu ale dám napr. ráno 100 ml, tak za hodinu už je hladný. Aj keď ho potom nakojím, stále plače a keď mu dám prsník, tak hneď prestane.

Môžem mu dať aj viac UM?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

šestonedelie je obdobie, počas ktorého dieťatku vytvárame režim. To, že sprvoti je pitie častejšie ako každé 3 hodiny (aj vyšších dávok ako je na krabici), nie je problém, pokiaľ dieťatko negrcká, nie je nespokojné, nebolí ho bruško.

Podľa toho, čo píšete my skôr príde, že Vaše bábätko plače skôr preto, že chce byť s Vami v kontakte, chce sa pestovať a upokojovať na prsníčku, nie preto, že je hladné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas