Trojročný syn dnes vstal a začal krívať. Súvisí to s prechladnutím?

Zodpovedané
10. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom trojročného syna. Dnes ráno vstal a začal krívať na pravú nohu. Ešte veľmi nerozpráva, iba ukazuje. Bolesť nemá a aj uteká, šantí sa. Má chuť do jedla a aj dobre spí.

Tento týždeň bol kvôli prechladnutiu doma. Mal vlhký kašeľ a soplíky. Ešte mu to trochu pretrváva.

Môže krívanie s tým súvisieť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

krívanie skôr nie ako áno.

Niekedy sa stretávame s tým, že po ochorení HDC (ako aj mal - kašeľ, sopeľ), tak prebehne aj ochorenie svalov - tzv. infekčná myozitída.

Vtedy deti buď úplne odmietnu chodiť pre bolesť, alebo veľmi intenzívne pociťujú bolesť. Lieči sa nasadením Ibalginu 3x denne podľa váhy, do 5 dní to väčšinou prejde. Deti bývajú pri tomto ochorení aj hospitalizované v nemocnici za účelom dif. diagnózy.

Avšak nakoľko Váš synček behá skáče, šantí, nebude to toto ochorenie, skôr si myslím, že sa udrel. Treba odsledovať a ak bude krívanie pretrvávať, potom ísť lekárke.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas