Trojročné dieťa má stále studené ruky. Je nutné vyšetrenie pediatrom?

Zodpovedané
24. feb 2022

Dobrý deň,

moje trojročné dieťa má pomerne často počas dňa studené ruky. A to aj vnútri v interiéri, kde je normálna teplota.

Je potrebné spraviť nejaké vyšetrenia u pediatra?

Iné ťažkosti nemá. Teda okrem modrín. Predpokladam však, že tie súvisia s tým, že sa stále niekde udrie.

Ďakujem

Dobrý deň,

má studené ruky aj vtedy, keď mu prioblečiete ďalšiu vrstvu oblečenia? Bez ohľadu na fyzickú aktivitu? Nie je to typické, stojí to v tom prípade za zmienku u pediatra.

Modriny ak sú v korelacii s fyzickým inzultom, tak netreba riešiť. Ak nie, tak aj to treba zmieniť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas