Trojmesačný syn sa neotáča za sluchom. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
11. jún 2020

Dobrý deň,

mám obavy ohľadom sluchu trojmesačného synčeka. Čítala som, že v treťom mesiaci by mal registrovať zvuky a otáčať sa za nimi. Hrkám mu hrkálkou pri uchu a neotočí sa.

Keď na neho rozprávam a nevidí ma, tak sa za mnou neotočí. Takisto štrnganie klúčami, pískacia hračka - nič. Keď sa s ním rozprávam na podložke, sleduje ma a džavoce. Keď niečo spadne, tak vyzerá, že sa zľakne. Tiež to nie je pravidlom. Minule susedia vŕtali do steny, kde má postieľku a on si v pohode spal. Skríning v pôrodnici bol ok.

Čo nám odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

hoci bol skríning v pôrodnici v poriadku, odporúčala by som Vám vyšetrenie najprv obvodným lekárom.

Ten podľa výsledku odporučí špecializované vyšetrenie.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas