Trojmesačnému synovi padá hlavička. Čo nám odporúčate?

Zodpovedané
23. dec 2020

Dobrý deň,

mám trojmesačného syna, ktorý na brušku síce hlavu zdvíha, ale keď ho držím na rukách, tak mu hlava padá dozadu. Aj keď ho chytím za ručičky a snažím sa ho ako keby trosku zdvihnúť, tak hlava stále padá dozadu.

Ako ho stimulovať, alebo ako s ním mám cvičiť, aby hlavičku držal?

Dávam ho na bruško a cvičíme aj na fitlopte, ale to nepomáha.

Ďakujem

Dobrý deň,

treba presne ako ste písali dávať na bruško + fit lopta.

Ak nepomáha je potrebné vyšetrenie u lekára, prípadne neurológia a rehabilitácia, ak by išlo o znížený svalový tonus.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas