Trojmesačná dcéra má už tretí týždeň antibiotiká. Ako ju vyliečiť zo zápalu priedušiek?

Zodpovedané
7. nov 2019

Dobrý deň,

moja dcéra má 3 mesiace a 2 týždne a už tretí týždeň je na antibiotikách. Najskôr mala kašeľ a doktorka to neriešila. O dva dni neskôr zistila, že má zápal priedušiek. Nasadila jej lieky. Na kontrolu chodíme každý týždeň a bojím sa, aby nedostala znovu antibiotiká.

Čo nám odporúčate?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

ak sú nutné antibiotiká, tak si nepomôžete. Riaďte sa odporúčaním lekára a dúfajte, že liečba čím skôr zaberie.

Nemám k dispozícii žiadne vyšetrenie, ani klinický stav dcérky, takže bohužiaľ sa Vám viac neviem vyjadriť.

Prvoradé je vyliečenie dcérky, aj keď to možno nejde tak rýchlo ako by sme všetci chceli.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas