Treba navštíviť lekára pri kašli a nádche?

Zodpovedané
3. júl 2022

Dobrý deň,

od minulého týždňa nás trápili teploty, z čoho sa vykľuli zúbky, no dnes začal 22 m synček kašlať a má nádchu.

Chcela by som sa poradiť, čo mu môžem nato dávať, resp. či máme navštíviť lekára?

Ďakujem pekne za odpoveď.

Dobrý deň,

inhalácie (Vincentka, ak je kašeľ výraznejší tak Ambrobene) + toaleta nosa (Aliamare + smrkať,), ak je výtok masívny aj Nasivin na 5 dní. Ak nebudete inhalovať Ambrobene, tak kúpiť na vykašliavanie Solmucol. Či navštíviť lekára je na Vás, ak nie sú teploty, môžete vyskúšať pár dní domácej liečby, ak by neprechádzalo, tak k lekárovi.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas