Synček sa vykaká iba v spánku do plienky. Máme žiadať nejaké vyšetrenia?

Zodpovedané
17. mar 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho synčeka, ktorý zadržiava stolicu a už nejaký čas sa vykaká na 99% len v spánku. Keď zadržiava dlhšie, tak má ju tvrdšiu, ale nie je to bobok tvrdý. Má akurát objemnejšiu stolicu, ale to sa mi môže zdať, lebo to tlačí do plienky (na noc ju má).

Kaká tak do troch dní, plus mínus jeden deň. Sirupy sme skúšali, ale nechce ich piť.

Máme žiadať nejaké vyšetrenia?

Bolo nám povedané, že ak má plienku a aj tak zadržiava, tak je to fyziologické.

Ďakujem

Dobrý deň,

nenapísali ste vek, čo je pri tomto najdôležitejšie. Ale nejak mi z Vášho písania vyplýva, že to nebude dieťatko, ktoré má viac ako 3-4 roky.

Vtedy sa začína riešiť medicínsky, ak sa detičky pokakávaju. Vyskúšajte Forlax, kúpite voľno z lekárne

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas