Synček sa nevedel nadýchnuť, pobúchala som mu po chrbte a nadýchol sa. Mohla som mu spôsobiť suché utopenie?

Zodpovedané
10. aug 2022

Dobrý deň,

mám 3-mesačného chlapca, ktorý mal dnes problém s bruškom. Veľmi plakal. Skúsila som aj teplomer, ani to moc nepomohlo. Dala som mu Babycalm. Veľmi plakal, tak som mu kvapky dala počas plaču. Asi mu zabehlo, v brušku mu vibrovalo, nevedel sa nadýchnuť. Pobúchala som mu po chrbte a potom sa nadýchol.

Mohla som mu spôsobiť suché utopenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

určite nie. Takéto množstvo aj keby išlo do pľúc určite suché utopenie nespôsobí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas