Synček má stále sopeľ. Ide o alergiu?

Zodpovedané
19. júl 2022

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor ohľadom zdravotného stavu môjho syna. V januári nastúpil do škôlky ako 2,5-ročný a odvtedy sa trápime s chorobami. Stále sople a kašeľ zo zatekajúcich soplíkov. Stále je čulý, veselý a nevidno na ňom chorobu. Neteplotuje. Od januára má nasadený na striedačku Pamycon a Uniflox.

Keď mal naposledy sopeľ, tak sme liečili bez lokálnych antibiotík. Boli sme na ORL a všetko v priadku. Keď začal byť chorľavý, tak nám pani dokrorka robila aj výtery. Raz to bola moraxella, potom pneumokok niekoľkokrát. Pár mesiacov nám vytery už ani nerobí.

Syn stále kašle a má sopeľ pol roka v kuse ešte aj keď mal lepšie obdobia tak stále zakaslal zasoplil.

Môže to byť len alergia?

Aké sú Vaše odporúčania?

Ďakujem

Dobrý deň,

aelrgia skôr nie ako áno.

Moje odporúčania:

  • naučte ho na konvičkovanie či nosné sprchy,
  • inhalujte denne Vincentku pri jednej rozprávke,
  • účinne smrkanie,
  • teraz keď je mimo kolektívu nasadiť Imunoglukan a dobre sa zregenerovať.

Je to vlastne taká "normálna" reakcia imunity, že po strete s rôznymi patogénmi sa cvičí. Je vždy dôležité, aby bol synček úplne vyliečený a nešiel nedoliečený do kolektívu, lebo potom sa to stále opakuje.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas