Syn plače, častejšie kaká a menej papá. Ide o problémy spojené so zúbkami?

Zodpovedané
3. aug 2021

Dobrý deň,

synček má prerezaných 7 zúbkov. Tie vyšli celkom v pohode, len bol podráždený. Teraz posledné dva dni má teploty max. 38,5°C. Veľa plače a v noci je hore každú hodinu a nevie spinkať. Do úst sa mu neviem pozrieť, pretože nedovolí, tak neviem či mu ide ďalší zúbok.

Ale zbadala som ako by mal aftu na mieste, kde by mal rast ďalší zub.

Môže to byť prejav, že sa zub prerezáva?

Dávam mu Paralen čipky, sirupy nevypije.

Ako dlho ich môže užívať?

Môžem ich kombinovať s homeopatikami Camilia a Viburcol?

Alebo máme navštíviť pediatra, či nejde o niečo iné?

Inak má častejšie stolicu a menej papá. Žiadne iné príznaky nemá.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

vyzerá to na príznaky rastu zúbkov. Ak by teploty trvali viac ako 3 dni, tak je vhodné vyšetrenie lekárom. Môže ísť o aftóznu stomatitídu. To už musí vidieť a určiť lekárom vyšetrením dutiny ústnej, preto príznaky sú rovnaké - nechutenstvo, bolesť v ústach, zhoršený spánok, zvýšené teploty.

Paralen môžete kombinovať s Camiliou. Viburcol nie je opodstatnený. Proti teplote je účinný Paralen.

Na Vašom mieste by som ale siahla skôr po niečom silnejšom, čo znecitlivie dutinu ústnu typu Dentinox/ Calgel. Len to sú teda géliky, ktoré treba aplikovať priamo na boľavé miesto v dutine ústnej.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas