Syn má hrčku na kľúčnej kosti. Prečo nás poslali na ortopédiu?

Zodpovedané
5. júl 2020

Dobrý deň,

synovi som včera našla tvrdú hrčku na kľúčnej kosti, asi veľkosti hrášku. Dnes nás detská lekárka poslala na chirurgiu, lebo sa jej zdalo, že to je na kosti. Tam mu urobili RTG, na ktorom však nič nebolo vidno. Prekrývalo sa to so stavcami. Na pohmat pán doktor povedal, že to je výrastok na kľúčnej kosti, zrejme osteofyt. Poslal nás ešte k ortopédovi.

Prečo nás poslal k ortopédovi?

Čo bude robiť, ako bude postupovať?

Môžem mať istotu, že to nie je uzlina?

Vedia to lekári hmatom odlíšiť?

Môže to byť aj niečo iné ako osteofyt?

Ďakujem

Dobrý deň,

osteofyt to nie je, nakoľko na RTG nič nebolo.

Vyšetrenie ortopédom bude prebiehať pohmatom. Bude chcieť vidieť ten RTG takže si ho doneste so sebou aby sa nemusel robiť nový.

O čo ide posúdi - či je to teplé, či je mäkké, tvrdé, pohyblivé voči spodine atď. Uzlina sa dá určiť aj pohmatom,.

Ak by boli nejasnosti je najmenej spraviť sono.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas