Syn má 2 roky a nerozpráva. Je potrebná návšteva odborníka?

Zodpovedané
3. jan 2023

Dobrý deň,

syn mal v decembri 2 roky a vôbec nerozpráva. Rozumie všetkému, vie ukázať veci v knihách. Stačí, že mu niečo raz ukážem, pomenujem a zapamätá si. Vie vyjadriť gestami všetko, čo chce. Slová však nepoužíva.

Treba už navštíviť odborníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to pre mňa určite vec na prešetrenie. Hoci vie komunikovať gestami, tak v tomto veku by už mal tvoriť slová, apoň 10 používať aktívne + začať spájať slová a tvoriť slovné vety.

Určite je vhodné objednať sa na logopédiu + prípadne aj vyšetrenie lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas