Svrbenie konečníka a zvýšené AST. Mám sa obávať?

Zodpovedané
17. okt 2020

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Sme už objednaní na kožné a aj na gastro. Syn mal zvýšené AST 0,61, kreatinkináza 4,17 a laktatdehydrogenáza 5,80 na vrub svalového pôvodu.

Mám sa obávať?

Čítala som o svalovej dystrofii, problémoch s pečeňou a nádoroch.

Ďakujem

Dobrý deň,

hladiny daných markerov nie sú zvýšené tak, aby ste sa museli obávať.

Je to iba úplne ľahké zvýšenie, ktoré nesvedčí pre takéto závažné diagnózy.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas