Súvisia vyrážky na stehne 11 mesačného syna s očkovaním?

Zodpovedané
9. dec 2020

Dobrý deň,

môj 11 mesačný syn má na pravej nohe na stehne ako keby papulkové ložisko, ktoré meria asi do 1 cm. Pretrváva niekoľko mesiacov (od júla/augusta) a nemizne. Skúšala som rôzne mastičky, ale nepomohli.

Môže to súvisieť s posledným očkovaním, ktoré bolo 9.6.2020?

Teplotu a ani svrbenie nemá. Len sa mi zdá ako keby sa to trošku zväčšilo.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je daná ležia v inom mieste ako v mieste očkovania, tak to s očkovaním na 99,9% nesúvisí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas