Súvisí horúčka 14 mesačného syna s úrazom hlavy?

Zodpovedané
22. aug 2019

Dobrý deň,

môj syn 14 mesačný v nedeľu spadol na zadnú časť hlavičky na prah zo stoja. Hneď po páde plakal, avšak po nejakom čase sa upokojil a už bol úplne normálny.

Chodil a smial sa, takže sme ku doktorovi nešli. Na druhý deň okolo obeda dostal horúčku 39°C a išli sme na pohotovosť. Spomenuli jeho úraz, avšak tam nám povedali, že to spolu nesúvisí (na detskom), na chirurgii, že to môže súvisieť.

Na pohotovosti nám povedali, že mu máme dávať lieky proti horúčke. 3 dni už ma vysokú horúčku (cez deň mu klesne), avšak v noci je znovu vysoká. Nevracia, zreničky sa mi zdajú ok a keď mu teplota klesne je celkom živý.

Môže to súvisieť aj s tým úrazom, alebo je to len normálna horúčka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

je nepravdepodobné, že to súvisí s úrazom hlavy. Ide o iné - vírusové alebo bakteriálne ochorenie.

Ak trvá teplota viac ako tri dni, tak je vhodné aspoň vyšetrenie obvodným lekárom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas