Suseda s herpesom bozkala moju 16 mesačnú dcéru. Mohla ju nakaziť?

Zodpovedané
8. aug 2019

Dobrý deň,

dnes dala suseda pusu mojej 16 mesačnej dcére a neskôr mi ukázala, že má na ústach herpes. Keby ho neukázala, tak si ho ani nevšimnem.

Mohla nakaziť moju dcérku?

Ako posilním teraz dcérke imunitu?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

áno mohla.

Vväčšinou sa infekcia prejaví do týždňa, takže uvidíte, či bude mať dcérka nejaké prejavy.

U detí najčastejšie afty v pusinke, teploty, odmietanie jedla a tekutín, slinenie.

Kúpte si Probiofix imun baby a Cebion multi sirup. Dávajte dcérke aspoň 2 týždne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas