Sú vhodné bezlaktózové a rastlinné produkty značky Alpro pre 8-mesačné dieťa?

Zodpovedané
15. nov 2022

Dobrý deň,

môj 8-mesačný syn bol pol roka na UM Beba Supreme Pro 1 kvôli mojej alergii a potom prešiel na Beba Comfort 2. Nedávno som mu do stravy zaradila klasický biely jogurt, maslo a detskú Lučinu.

Sú pre neho vhodné aj bezlaktózové a rastlinné produkty ako jogurty, mliečna ryža, pudingy a mlieka od značky Alpro?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak má zaradené mliečne a nemá reakciu, nie je dôvod dávať mu bezlaktózové produkty. Ale vy asi myslíte preto, lebo vy také produkty jete (nemáte alergiu na BKM ale intoleranciu laktózy - pri alergii by ste nemohli ani bezlaktózové produkty).

Tieto produkty podľa mňa zbytočne obsahujú všelijaké prídavné látky, náhrady. Tak malému dieťaťu sa snažíme dávať čo najprirodzenejšie druhy potravín, preto by som ich dieťaťu v tomto veku nedávala.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas