Sú v poriadku viditeľné žilky na spánkoch a nose u bábätka?

Zodpovedané
4. nov 2022

Dobrý deň,

môj 3,5-mesačný syn má veľmi viditeľné žilky na oboch spánkoch a aj hlavičke. Medzi obočím má aj červené znamienko, tzv. "oheň" a pod ním mu tiež presvitá fialová cievka, z ktorej sa po mesiaci objavili žilky na nošteku. Myslím, že to bolo po odsávaní soplíkov.

Pediatrička sa k tomu zatiaľ na poradniach nevyjadrila. Narodil sa sekciou a vôbec neplakal, nadýchal sa plodovej vody, bol odsávaný a trošku mu dávali kyslík. Potom bolo všetko v poriadku.

Je potrebné navštíviť nejakého odborníka?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, kvôli viditeľným cievam netreba navštíviť žiadneho odborníka. Deti majú priesvitnejšiu kožu. Je normálne, že cievy sú takto viditeľnejšie. Vekom sa to bude meniť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas