Sú v poriadku fľaky tehlovej farby v plienke u dvojmesačného chlapca?

Zodpovedané
14. mar 2022

Dobrý deň,

dvojmesačnému plne dojčenému synčekovi sa začali za posledný týždeň v pocikanej plienke objavovať oranžovo-ružové fľaky. Krv to nie je. V pôrodnici nás upozornili na to, že prvé dni sa to môže nachádzať v plienke, aby sme sa nezľakli. Vraj ide o čistenie. U nás to trvá už dva mesiace.

Je to v poriadku?

Je nutná návšteva lekára?

Boli sme u doktorky pre výsledky z moču a boli v poriadku. Synček priberá. Fľaky sú v plienke vtedy, keď má dlhšiu pauzu v cikaní. O 20tej dám čistú plienku, vyciká sa až ráno o piatej a je tam ten fľak.

Sú v poriadku dlhé pauzy v cikaní?

Celkovo cez deň ciká v norme, len sú niekedy dlhšie odstupy.

Ďakujem

Dobrý deň,

dieťatko cez noc vôbec nepije mliečko?

Mohla by to byť známka nedostatočného zavodnenia dieťatka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas