Sú v poriadku červené žilky v stolici 9 mesačného bábätka?

Zodpovedané
6. apr 2021

Dobrý deň,

môj 9 mesačný synček je stále dojčený. Dnes som si všimla, že v stolici má ako keby malé žilky.

Je potrebné navštíviť lekára?

Ďakujem

Dobrý deň,

bohužiaľ kvalitou snímky nevidím žiadne červené žilky. Pri prítomnosti krvi v stolici najprv stolicu sledujeme, ak sa opakuje 2 dni, tak e potrebná návšteva lekára.

Zároveň by som zapisovala, čo momentálne papká synček. Veľmi často krv v stolici spôsobuje bielkovina kravského mlieka (v strave jeho ale ak je dojčený aj Vašej), takže ak by sa opakovalo, tak by som dočasne vyradila toto a odsledovala, či sa stolica zmení naspäť.

To už však je treba odkomunikovať s lekárom a robiť to pod dohľadom a s vysvetlením.

Krv v stolici sa vyskytuje aj pri rôznych virózach, Campylobacterovi... vtedy je liečba probiotiká (Probiofix imun baby)

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas